Bulut Tanrısever

Erkekler İçin Online Dating Gerçeği

Tarih: 19 Ağustos 2020 ÇarşambaSaat: 10:05Okuma Süresi: 4 dk. 52 sn.Yazar: Bulut Tanrısever

Bayların dikkatine. Gerçeklik hapı makinesi ayağınıza geldi! Sadece bir hap ve BAM! Artık kendi cinsiyetini yerin dibine sokma çabalarına girmene veya bi internet thot’una (cinsel ilişki dışında başka bir birliktelik düşünemeyeceğiniz kadın bireyi) simp (hoşlandığı insan için gereğinden fazla adım atma çabasında olan kişi) olmana gerek yok. Neden mi böyle iddialı konuşuyorum? Ben biliyorum, çünkü okcupid.com biliyor.

Ben de erken ergenliğimde ve hatta ilerleyen safhalarında bile bir kadınla ilişki kurmanın yolunun ona küçük şirinlikler yapmak olduğuna inanırdım. Senin sevginin büyüklüğüne karşılık vermiyor gibi mi görünüyor? O zaman DAHA BÜYÜK SEVGİ SUN… gibi aptallıklara inandığım çok olmuştu. Sıklıkla kendimi eksik gördüğüm olurdu. Kişisel olan politiktir diyoruz. Benim yaşadığım bu durumu eminim 7 kıta ve 195 ülkenin erkekleri de mutlaka yaşamıştır. Bütün bir jenerasyonun spor salonlarında deli gibi basmaya çalışıp “alfa erkek olmak” hayallerini canı gönülden desteklemesinin, gün içerisinde kaldırdığı ağırlıkların ağrısını hala çeşitli kas gruplarında taşırken kafasını yastığa koyduğunda “yarın beğenilen bir erkek olarak uyanacağım.” demesinin bile sebebi bu olabilir. Bir erkeğin kendini “toplum tarafından çekici olarak bulunmuyorum.” hissetmesinin kapitalist sistemde ne kadar çok devasa çarkı döndürmesine sebep olduğunu hayal bile edemezsiniz. Kendisini beğenen kişileri görmek ve tek taraflı uygulanan cam silme hareketi hakkını kazanmak için satın alınan ‘premium’ dating hesapları,  aylık mı gitsem yoksa 3 ay mı yazılsam diye düşünülüp sonrasında daha çok ay=daha çok kas=daha çok like denkleminden hareketle satın alınan spor salonu üyelikleri, son model cabrio arabalar , yatlar ve katlar… Hatta bütün bir pavyon sistemi bile bunun üzerine kurulmuştur. Bir Anadolu erkeği, dedesinden kalma tarlasını sınırlı zaman ve sınırlı mekan içerisinde bir grup alımlı bayan tarafından dünyanın en kral erkeği olarak görülme hissiyatını yaşamak adına satmıştır. Hacettepe Üniversitesi’nden Deniz E. isimli kadın birey  “Ankara Pavyon Kültüründe Erkekliklerin İnşası” isimli bir yüksek lisans tezine imza atmış. Anahtar kelimeleri ‘hegemonik maskülenlik, çoklu maskülenlik’ içeren bu tezde ablamız –benden küçük de olabilir- bir erkeğin neden gerçekten bu mekanlara gittiğinin cevabını 200 sayfalık bir tezde anlatmış. Sosyal bilimlerin bu kadar gereksiz çabaya girmesini anlamıyorum. Cevabı ben birkaç cümle öncesinde verdiğime inanıyorum (çok isterseniz üzerine tez bile yazabilirim).

 

Erkek güzelliği algısının toplumdaki karşıtlığına dair yüreklerinize su serpecek veriler, yine bir dating uygulaması olan okcupid aracılığıyla bizlerin önüne seriliyor. Meğerse, dünya geneli üzerinde kadınlar tarafından erkekleri beğenmeme eğilimi bulunuyormuş.

 

 

Bir diğer ilginç veri ise yaş, alınan maaş ve alınan mesaj sayısı üzerine:

23 yaşından itibaren erkekler, yaşlarından bağımsız olarak, kadınlar tarafından sadece maddi gelirleri üzerinden mesaj atılmaya değer bulunuyorlar. Özellikle bu sondaki veriye dayanarak, bütün dünyanın aslında bir pavyon simülasyonu olduğunu bile düşünebiliriz; ‘konsomatrislere’ yedirecek parası daima cebinde bulunan erkek, tercih edilme ayrıcalığını elinde bulunduruyordur. Küme düşmüş bir Juventus’tan ayrılan yıldızlar listesi (İbrahimoviç, Thuram, Zambrotta, Emerson, Vieira) ile pavyonda parası bitmiş bir erkeğin yanından ayrılan konsomatris listesi arasında bir benzerlik kuracak olsak, iki listenin de ‘pavyonun favorileri’ olduğuna kanaat getirebilirdik. Bu arada, bu veriler çoğunluğu Avrupa ve Kuzey Amerika’yı içeren üye lokasyonlarından toplanıyor. Ülkemizde bu durumun daha iç karartıcı olduğuna eminim.

 


Bu Yazı "105" Kez Görüntülendi.

Etiketler:

İlginizi Çekebilir:
ceylan yavrusu

İnanma aslında bilime sen. Maymundan geldi senin dışındaki herkes. Gel-git denen şey, ay seni cumartesi geceleri yakından görmek istediği i&cc..

Okuma Süresi 0 dk. 28 sn.
Okuma Modu
Tüm Hakları Saklıdır © Copyright 2019