Bulut Tanrısever

Abone Ol

Yeni içerikler eklendiğinde anında e-posta adresinize bildirim almak isterseniz abone olabilirsiniz.

Hakkımda 1.0

Merhaba!

Adım Bulut. 96 yılında, proletar dünyanın kapitalist düzene en öfkeli olduğu günün gecesi İzmir’de doğdum. Annem, o gün Kadıköy’de ölen insanların ruhunun o gün doğan bebeklere geçtiğini söylerdi. Bu bilginin hayatımda bugüne dek yaşadığım olayların yorumlanabilmesi için güzel bir referans noktası olduğunu düşünüyorum.

Yazmaya olan merakım 2009 yılında internet üzerinde, o yıllarda ulaşabileceğiniz interaktif sözlükleri (ekşi, uludağ, itü) çok küçük yaşta keşfetmemle başladı. Zamanının Ekşi Sözlük’ü benim için, Olimpos Dağı’nın zirvesinde oturan bir grup entelektüel bireyin o yükseklikten dünyaya bakıp yaptığı yorumları içeren muhteşem bir siteydi (o güzel günleri geri verin bana:/). 1 yıl boyunca sağlam bir okurluk sürecinden sonra ilk yazarlık maceram dönemin (2010) en sükseli çıkışını yapmış Kötü Sözlük’ün açılması ile başladı. İmla kuralı tanımaz bir internet trolü –sosyetiklivirpullu- ile başlayan yazarlık deneyimimi ilerleyen yıllarda “Neden sadece kendime yazmıyorum ki?” şeklinde ortaya çıkan varoluşsal krizlerimin neticesinde Blogger’a taşıyarak ilerlettim. 8 yıl boyunca ckkmt.blogspot.com.tr adresinde yazdıktan sonra gizlilik endişesiyle sitenin dökümünü telefonuma kaydedip siteyi kullanıma kapattım. Geçtiğimiz haftalar içerisinde de telefonumu fabrika ayarlarına geri döndürmem sebebiyle farkında olmadan 8 yıllık emeğimi çöpe attım. Şimdi aklımda kalan birkaç şiirimden ve yazmış olduğum şeylerin kabataslak fikirlerinden başka elimde bir şey kalmadı.

Aklında İngilizce öğretmenliği yapmaktan başka her türlü gelecek planı olan bir ODTÜ İngilizce öğretmenliği son sınıf ve AÖF Felsefe 1. Sınıf öğrencisiyim. Geçtiğimiz yıllarda almış olduğum bilişsel dilbilim dersinin bende yarattığı etkiden hareketle, beyin ve dil ilişkisini incelemek adına araştırmalara başladım. Kendimi 5 yıl sonra, özel ilgi alanım olan primat iletişimine dair çalışmalarda bulunan bir bilim adamı olarak görüyorum (eğer ülkemin şahane liyakatı izin verirse). Baktım olmuyor, 4 yıldır üzerine titrediğim spor kariyerimden ilerlemeyi, o da olmazsa yurtdışında Über taksi şoförü olmayı, o da olmazsa sanayide eniştemle arabalara rot balans ayarı yapmayı düşünüyorum (swh).

Yaşamı, yaşamayı seven insanlarla yaşamayı seviyorum!

Bu website serüvenimle birlikte, akademik kariyerim boyunca yazmış olduğum tüm yazıları okurlarımla paylaşmayı düşünüyorum. Şimdilik Hakkımda 1.0 bu kadar. İlerleyen dönemlerde daha kapsamlı bir ‘hakkımda’ ile görüşmek üzere.

kl0wd

4.12.2019 - Ankara